Wysyłka wniosku o dofinansowanie ze środków UE na e-usługi wymaga osadzenia zawartości całego projektu w generatorze wniosków na stronie internetowej PARP. Generator Wniosków pozwala na wklejenie w odpowiednie pozycje tekstów zgodnie z instrukcją opracowania aplikacji.
Jakkolwiek obsługiwanie narzędzia on-line powinno być czytelne i unikać tworzenia nowych niespodzianek. To jednak fikcja. Praktyka wnioskodawców świadczy, że prowadzi do powstania niepotrzebnych problemów technicznych.
Wyróżniającym się zaskoczeniem, z którym straciliśmy dużo czasu, to problem błędnego przyporządkowania pisanego wniosku do RIF, który sprawdzi gdy mamy do czynienia spółki cywilnej, gdy partnerzy zarejestrowali się w rejestrach działalności gospodarczej w jurysdyjcji działania różnych RIF. Brak szans wyboru przez Wnioskodawcę, gdzie jest lokalizacja podmiotu gospodarczego doprowadza do sytuacji, że system on-line w praktyce przypadkowo wybiera RIF a w konsekwencji nie wiadomo, który zaproponuje. Skutkuje to wysyłką napisanego dokumentu do nieodpowiedniej komisji oceniającej i odesłanie do Wnioskodawcy aplikacji podczas oceny formalnej. To niepotrzebne odrywanie uwagi Wnioskodawcy od innych spraw.
Generator Wniosków innowacyjnych usług elektronicznychułatwia przygotowanie wniosku o dofinansowanie z UE, ale jest też źródłem wielu przykrych problemów uniemożliwiających bazowanie na nim.
Inne blogi: Blog 1 Blog 2 Blog 3 Blog 4 Blog 5
Słowa kluczowe: PARP POIG 8.1, innowacyjne e-usługi, dofinansowanie z UE, dofinansowanie unijne, dofinansowanie na e-uslugi, działanie 8.1, PARP 8.1 2011
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz