Wysyłka wniosku o dofinansowanie ze środków UE na usługi świadczone elektronicznie oznacza konieczność wpisania zawartości całego pomysłu w formularzu generatora na stronie internetowej PARP. Generator Wniosków ułatwia wprowadzenie w dedykowane pola treści zgodnie z instrukcją wypełniania wniosków.
Teoretycznie obsługiwanie generatora wniosków nie powinno sprawiać kłopotów i nie przyczyniać się do tworzenia nowych problemów kłopotów. To niestety utopia. Praktyka wnioskodawców pokazuje, iż leży u podstaw zbędnych frustracji.
Większym od pozostałych niprzyjemnym zdziwieniem, z którym mieliśmy do czynienia, to problem błędnego przyporządkowania tworzonego wniosku do jednostki kontraktującej PARP w terenie, która sprawdzi gdy mamy do czynienia spółki cywilnej, w przypadku udziałowcy zarejestrowali się w rejestrach działalności gospodarczej w obszarze działania innych RIF. Brak szans wyboru przez Wnioskodawcę, gdzie zarejestrowana jest siedziba działalności gospodarczej wspólnika doprowadza do sytuacji, że oprogramowanie aplikacji w praktyce przypadkowo decyduje o odpowiednim RIF i pewnie nigdy nie wiadomo, który wylosuje. Skutkuje to wysyłką wydrukowanego dokumentu do nieodpowiedniej komisji konkursowej i zwrot biznesplanu e-usług w trakcie oceny formalnej. To niepotrzebne odrywanie uwagi Wnioskodawcy od innych spraw.
Generator Wniosków innowacyjnych usług elektronicznychpomaga w procesie przygotowania wniosku o dofinansowanie z UE, ale jest też źródłem wielu trudnych do zrozumienia problemów utrudniających pisanie z jego pomocą.
Inne blogi: Blog 1 Blog 2 Blog 3 Blog 4 Blog 5
Słowa kluczowe: PARP POIG 8.1, innowacyjne e-usługi, dofinansowanie z UE, dofinansowanie unijne, dofinansowanie na e-uslugi, działanie 8.1, PARP 8.1 2011
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz